Tek Türkiye Dizisi

18 Kasım 2008 Salı

Özgül Sağdıç ( Berfin ) ile Röportajımız


Özgül Sağdıç ( Berfin ) ile Video Röportajımız

http://www.samanyolufanlari.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=1317&start=0

Bu projede yer almak; tüm sıkıntılarına rağmen çok keyif verici...

'İyi bir ekip çalışmasıyla bu başarı ortaya çıktı' diyor ifadesinin bir yerinde Berfin. Daha yolun çok başında olmasına karşın, 12 yaşından beri sahnelerin tozunu yutuyor. Onu bu kadar sevmemizin nedeni de işini gerçekten çok iyi yapıyor olmasında saklı. 'Dizide vermek istediği mesajın kişiliklerde olduğunu' ifade ederken, bizlere kendince ip uclarıda vermeyi ihmal etmiyor. Kötülere bile gördüğü en ufak iyi hasletlerinden dolayı 'ne kadar iyisiniz' diyebilecek kadar da safiyane bir role bürünmüş. Çocukların çok sevdiği Berfin yani Özgül Sağdıç röportajına buyrunuz.


Samanyolu Fanları (SF): Öncelikle Özgül Sağdıçı tanıyabilirmiyiz ?

Özgül Sağdıç (ÖS) : Özgül Sağdıç 3 Ocak'ta diyarbakırda doğdu. 25 yaşına da şuanSmile. İlk orta ve liseyi babasının meslğinden kaynaklı çeşitli illerde okudu. bu arada babası teknk ressam:) 17 yaşında konservatuara girdi ve 2004 de Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun oldu. Mezun olduktan sonra bir buçuk yıl Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. 2003'te öğrenciyken TRT yapımı bir dizide rol aldı. TRT'de dublaj yaptı ve Ankara'da yapacak daha fazla bir şeyi olmadığını anladığında da İstanbul'a taşındı. İstanbul'a taşındıktan sonra bir reklam filmi çekti (faber castel kalem reklamı) Bir sezon İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda Leyla ile Mecnun adlı oyunda Leyla'nın çocukluğunu oynadı.


S. F : Tiyatroya nasıl başladınız ? Bu mesleği sevmenize nedenler nelerdir ?

Ö. S : Tiyatroya 12 yaşında bir özel tiyatroda 35 yaşında bir kadını oynamaya çalışarak başladı Smile Hiç bir vakit başka birşey olmayı düşlemedi. İnsan denen varlığı hep meraketti ve inceledi. Kendini tanımlayarak anlamaya çalıştı başkalarını ve sonra onlar olmaya çalıştı işte bunu sevdiği için burada.

S.F : Tek Türkiye Dizisi ile tanışma serüveniniz nasıl oldu ?

Ö. S : İstanbulda şehir tiyatrolarındayken geldi bu teklif bana. Çekileceği yerin Ankara' ya aileme yakın olması önemliydi benim için.


S.F : Daha önce oynadığınız dizi yada filmler oldumu ?

Ö. S : Evet. TRT dışında, Hırsız Polis ve Yabancı Damat'ta oynadım. Stv'nin Büyük Buluşma ve Beşinci Boyut adlı tek bölümlük işlerinde çalıştım. Yönetmenimiz Gürsel Bey'le de daha önce Büyük Buluşma'da çalışmıştık. Bir de daha önce söylediim gibi reklam filmim var. Birkaç tane de festivaller için hazırlanan kısa filmler var.


S.F : Tek Türkiye dizisi hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Ö. S : Bu dizi şu an içinde bulunduğumuz dönemde önemli bir iş oldu. Bu da reytinglerde kendini gösteriyor zaten. Gündeme denk düşen bir iş olması dizinin başarısını arttırdı.


S. F: Böyle bir yapımda bulunmak nasıl bir duygu ?

Ö. S : Bu projede yer almak benim için tüm sıkıntılarıyla beraber aslında keyifli bir iş oldu. Beraber çalıştığım oyuncuların kalitesinin bunda payı büyük ve tabii yönetmenimizin de.

S.F : Reytinglerde Tek Türkiye çok başarılı bulunuyor, bekliyormuydunuz bunu ?

Ö. S : Aslın da reytinglerin bu denli yüksek olmasını beklediğimi söyleyemem. Şaşırdım ve mutlu oldum


S. F :
Sizce bu başarının altında ne yatıyor ?

Ö. S : Daha önce de söylediğim gibi gündemi takip ediyor olması ve tabi oyuncularla teknik ekibin uyumlu çalışmasının payı büyük bu başarıda. İyi bir ekip çalışması diyebilirim.


S. F : Berfin karakterine gelirsek Berfin nasıl biri neler söylemek isterseniz?

Ö. S : Berfin saf sayılabilecek kadar temiz bir kız. Yaşadığı tüm sorunlara rağmen umudunu kaybetmeyen biri. Herkesi kendi gibi sandığı için aslında onu alıkoyan teröristlere bile 'çok iyiiniz' diyebilecek kadar iyi niyetli. Bütün bunlara rağmen istemediği ve doğru bulmadığı şeyleri ona yaptırmaya çalışanlara kafa tutacak kadar da cesur.


S.F : Berfin'in dizide vermek istediği mesaj nedir ?

Ö. S : Aslında bütün karakterlerin vermek istedikleri mesaj yine kendilerinde saklı. Kişiliklerinde. Smile


S.F : Berfin şu sıralar çok problem yaşıyor; bir yanda Rojhat baskısı, bir yanda esir düşmesi... Ne zaman yüzü gülecek Berfin'in ?

Ö. S : Hiç sormayın, Smile inanın ben de bilmiyorum ne zaman yüzünün güleceğini.


S. F: Aldığınız tepkiler nasıl çevrenizde ? Sizi tanıyabiliyorlarmı ?

Ö. S : Ben çok olumlu tepkiler alıyorum çevremden. Hatta bukadarını beklemediğimi bile söyleyebilirim. Özellikle çocuklar Berfin'i çok sevmiş. Kendilerine yakın bulduklarından herhalde.


S.F : Berfin sık sık intihar etmekten bahsediyor ve 2 defada denedi bunu. Acaba bu olay bir ara Batman'da yada Güneydoğu' da gündeme cok sık giren, genç kız intiharlarına bir gönderme olabilir mi ?

Ö. S : Evet olabilir. Töre yüzünden istemediği evliliklere zorlanan ve bu yüzden de hayatını sonlandıran bir sürü genç kız var. Aslında Berfin'in silahı kendine çevirmesini bir nedeni de başkasını vuramayacak olması. Çünkü Berfin birini öldürebilecek biri değil.

S.F : Tek Türkiyedeki bu ekip başarısının altında tiyatro kökenli oyuncuların rolu oluyormu ?

Ö. S : Evet, kesinlikle... Çünkü tiyatro bir ekip işidir. Bir de tiyatro kökenli olanlar birbirlerinin dilinden anlarlar, yani daha uyumlu olurlar.

S. F : Sitemizi gördünüz mü ? Neler söylemek istersiniz sitemiz hakkında ?

Ö. S : Sitenizi gördüm ama inceleme fırsatım çok olmadı açıkcası. Bölüm analizlerinin isabetli olduğunu duydum. fakat ben bazen üyelerin kendilerini tekrara düştüklerini de gördüm. Çok kez aynı kişiler aynı şeyleri yazıyor sanırım...


S.F : Berfinin şu andaki durumundan nasıl kurtulacak ?

Ö.S : Ne zaman kurtulucağımı ben de bilmiyorum, 8 bölümdür dağdayım çünkü...

S. F: Kendinize örnek aldıgınız Türk ve Dünya sinemasından oyuncular var mı varsa kimlerdir acaba ?

Ö. S : Örnek almak demiyelim de beğendiğim oyuncular var.

S. F : Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ediyoruz. Sitemiz adına başarılarınızın devam etmesi en büyük temennimiz...

© 2008 Samanyolu Fanları

3 yorum:

  1. süper ötesibi dizi bu ama berfin hala ortada yok gercekten öldümü o yngında .. ya dünkü bölüm süperdi valla şivanın dilayı kurtardıgı oan cok güzell ama nıcın kurtardı daha belli değil acaba şivan dilaya asıkmı oluyor ya dizi süper nıcın bıtıyokı bu yıl ne olur 1 yıl falan daha sürsün nolur reyting rekorları kırıyo maslah

    YanıtlaSil
  2. walla arkadaşlarım bu tek türkiye reytinggin yerinden oynattı ben böle film görmedim henüz 1 bölümünü bile kaçırmadım şuana kadar kaçırmayada niyetim yok yukarda arkadasın dediyi gibi 1 yıl az bile baya uzun sürürse bu gündemi yerinden oynatacağına emin olabilirsiniz berfin diyince berfin yani Özgül Sağdıç hayatımda hayran duyduğum ilk ve son kişidir rollerini çok başarılı tamamlıyor diğer bölümlerdede başarısını göstereceğine emin olabilir tüm halk benden bukadar Özgül Sağdıçı çOkKkk SewioRuMm......! :)

    YanıtlaSil
  3. KİMNEDERSE DESİN HİÇ UMRUMDE DEĞİL BERFİN TEK TÜRKİYE DİZİSİNİNEN AMA EN GÜZEL KIZI ERKEKLERDE İSE FATİH YANİ YILMAZ EN ÇOK AMA SÜLEYMAN KARADAĞI ÇOK SEVİYORUM AYRILMASINI İSTEMEM BEN YEŞİM

    YanıtlaSil