Tek Türkiye Dizisi

4 Nisan 2010 Pazar

Tek Türkiye, 'Temiz Topraklar' Oldu!!!!!

Türkiye'den birçok dizi-film transfer eden Arap dünyası, şimdi de Samanyolu TV'nin reyting rekorları kıran Tek Türkiye dizisini ekranlarına taşıyor.

Resim

Arap yapımcılar, Tek Türkiye dizisini Arapçaya “Temiz Topraklar” adıyla çevirdi. Yapımcılar, dizinin dublajının tamamlandığını ve yayına hazır olduğunu kaydederken, dizinin yayıncı kanal tarafından seyircilerine tanıtılmaya başlandığını belirttiler. Tek Türkiye'nin Arapça versiyonu Çarşamba ve Cuma günleri MBC4 kanalında gösterime yayınlanacak.

Birçok Türk dizisini Arap TV kanallarına transfer eden yapımcılar, Tek Türkiye'nin özellikle Arap topraklarında yaşayan Kürtler tarafından yoğun ilgiyle izleneceğini umduklarını belirterek, Türkiye'nin terörle mücadelesinde gerçekleri ortaya koyan dizinin MBC4 uydu kanalı üzerinden tüm Arap dünyası tarafından da izlenebileceğini kaydettiler.

Türk dizilerinin hayranı Arapların form sitelerinde yaptıkları yorumlarda, dizinin karakterlerinin güçlü olduğu ve izlenme oranının yüksek olacağı söylenirken, daha şimdiden Türkiye sitelerinden dizinin videolarına ulaşılarak ön bilginin alındığı gözleniyor.

Doktor Tarık, Türkiye'yi barış bayrağı altında birleştirebilecek mi?

Dizide Doktor Tarık ismiyle oynayan Ozan Çobanoğlu'nun özgürlük için sarf ettiği gayret ve mücadelesine dizinin tanıtım haberlerinde genişçe yer verilirken, “Doktor Tarık Türkiye topraklarında barışı sağlayabilecek mi? ” sloganıyla okuyucularda merak duygusu oluşturuluyor.

Arap dünyasında yaşayan Kürtler tarafından ‘Şivan' karakterinin çok beğenileceği beklenirken, PKK ve terör olaylarına ışık tutan dizinin Arap dünyasının Türkiye'ye ve teröre karşı bakış açısını değiştireceği tahmin ediliyor.

MBC4 tarafından Arapçaya çevrilen dizinin tanıtım fragmanında “Türkiye'de birlikte yaşayan ama yıllardır bir birine düşman olan iki milletin barışması yolunda, yürekli bir doktorun mücadelesini konu edinen Temiz Topraklar filmini bekleyin” cümlelerine yer verildi.

Resim


buyrun bunlarda resimler:

Resim

Resim

Resim

Resim

ResimHiç yorum yok:

Yorum Gönder