Tek Türkiye Dizisi

11 Temmuz 2009 Cumartesi

Tek Türkiye nin Dila Hemşiresi'de Domuz Gribi Çıktı:(


Samanyolu TV’de yayınlanan “Tek Türkiye” isimli dizide “Dila Hemşire” karakterini canlandıran oyuncu Müjgan Gönül’de domuz gribi virüsü tespit edildi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Müjgan Gönül, VATAN’a konuştu:

Büyük şok yaşadım

* Tek Türkiye dizimizin çekimleri için Almanya’ya gitmiştik. O dönem hayranlarımızla buluşmak için Fransa’ya da geçmiştik. Fransa’da kalabalık bir ekiptik, aynı ortamlardaydık, aynı şeyleri yedik içtik. Büyük ihtimalle Fransa’da oldu. Çünkü Stuttgart’a gittiğimde kendimi halsiz ve hasta hissediyordum. Zaten virüs bir hafta içinde çıkarmış. Bende de tam dönüşte çıktı ortaya. O kadar kalabalık bir gruptan virüsü sadece ben aldım. Bağışıklık sistemim diğer arkadaşlarımdan daha zayıfmış.

* Seyahat sonunda ateşim çıktı. Ben soğuk algınlığı olduğunu düşündüm çünkü Stuttgart’a giderken uçağın kliması biraz şiddetliydi. İlaç kullanmaya başladım. Fakat ateşim 39,5 olunca hemen özel bir polikliniğe gittim. Zatüre şüphesiyle bir kaç ilaç verdiler, ateşim yine düşmedi. Babam ’Ne olur ne olmaz, başka bir yere gösterelim’ dedi ve Çapa Eğitim Araştırma Hastanesi’ne geldim. Hastanedekiler ateşimin düşmemesinden şüphelenerek ’Haseki Hastanesi’nde domuz gribi ile ilgili bir ünite var hemen oraya gidin’ dediler. Kendimi kötü hissetmememe rağmen beni gözetim altına aldılar. Testi gerçekleştirmek için benden sıvı ve kan aldılar. Ertesi gün pozitif gelince şoka girdim.

* Hastalığım havalanlarındaki termal kameralarda farkedilmedi çünkü ben ateş düşürücü almıştım. Uçakta domuz gribiyle ilgili form dağıtılar ama ben rahatsızlığımdan dolayı yol boyunca uyumuştum. Benim yerime formu bir arkadaşım eksiksiz bir şekilde doldurmuş.

* Arkadaşlarla aramızda ’domuz gribi’ olabilir mi diye espri yaptık ama gerçek olacağını hiç düşünmemiştim. İlk duyduğumda çok demoralize oldum, sinirlerim bozuldu. Doktor bana bir sürü kişiyi hastalığını gidererek taburcu ettiklerini söyledi. Eşim dostum benden daha çok endişelendi, şu an ben onlara moral veriyorum.

* Şu an tek kişilik özel bir odada kalıyorum, odadan hiç çıkamıyorum. Hastanede beni tanıdılar o yüzden ayrı bir ilgi gösterdiler. Domuz gribi teşhisi konan birçok vaka var. Odama sadece hemşireler ve doktorlar girebiliyorlar, onlar da maske takıyor.

* Ölümcül bir vaka olmadığını bildiğim için çok rahatım. Kitap okuyorum, laptopumdan müzik dinliyorum, herşeyi yiyip içebiliyorum. Sanıldığı gibi ilaçla beslenmiyorum. Domuz gibiyim şu anda, moralim de iyi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder