Tek Türkiye Dizisi

14 Temmuz 2009 Salı

Tek Türkiye nin Dila Hemşiresi sağlığına kavuştu bugün taburcu oluyor


Tek Türkiye dizisinin Dila Hemşire'sinden sevindiren haber. Domuz gribine yakalanan Müjgan Gönül hastalığı atlatmayı başardı, taburcu oluyor. Genç sanatçı "Hastaneden ayrıldığım gün doğum günüm olacak." dedi.

Samanyolu TV'nin reyting rekorları kıran Tek Türkiye dizisinin Dila Hemşire'si Müjgan Gönül'den hayranlarını sevindiren bir haber geldi. Genç oyuncu, hastalığı atlatmayı başardı, bugün taburcu oluyor. Dila Hemşire'nin domuz gribine yakalanması medya gündemine damgasını vurmuştu. Beş gündür Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği'nde tedavi gören ünlü sanatçı, yaşadıklarını Zaman'a anlattı. Doktor, ölümcül virüsü kaptığını söylediğinde büyük bir şok geçirdiğini belirten Gönül, "Ateşim çıkınca domuz gribi oldum diye espri yapmıştım, gerçek oldu. Büyük üzüntü yaşadım, ama sonra her şeyde bir hayır vardır diyerek durumu kabullendim." diyor. Bugün taburcu edilecek olan genç sanatçı, hastaneden ayrılacağı tarihi yeniden doğacağı gün olarak tanımlıyor.

Oyuncu arkadaşlarıyla birlikte Fransa'ya, ardından Almanya'ya giden Müjgan Gönül, rahatsızlığını ilk Stuttgart'ı gezerken fark etmiş. Ateşi çıkan ve sıtma tutan oyuncu, rol arkadaşı Sabri Özmener'e, "Galiba domuz gribi oldum." diye espri yapmış. Rahatsızlığı artınca şehirdeki bir hastaneye götürülmüş. Doktor basit bir grip geçirdiğini düşünerek ateş düşürücü vermiş. İlacın etkisiyle Türkiye'ye dönüşte havalimanındaki termal kameraya yakalanmamış. Ancak halsizlik şikâyeti artınca özel bir hastaneye başvurmuş. İlk tetkiklerin ardından 'domuz gribi' şüphesiyle özel ambulansla Haseki Hastanesi'ne sevk edilmiş. Yapılan testler sonucunda domuz gribi virüsü A/H1N1 taşıdığını öğrenen Gönül, önce çok korkmuş. Kısa süre sonra hastalığını kabullenmiş. İyileşmek için sürekli dua etmiş. Hastanede, dizüstü bilgisayarında film izleyip kitap okuyarak vakit geçiren oyuncu, "Çok yoğun tempoda çalıştığım için yorulmuştum. Karantina süresi bir bakıma tatilim oldu." sözleriyle adeta Polyannacılık oynuyor. Hayranlarının ilgisi ve duaları karşısında çok duygulandığını ifade eden Gönül, hayatta en önemli şeyin sağlık olduğunu çok iyi anladığını vurguluyor.

2 yorum:

  1. allah korumuş inşallah bi daha böyle hastalık yaşamaz.yani tamda kimin başına geliyor bu hastalık dila hemşireye inş dahada iyi olur:)

    YanıtlaSil