Tek Türkiye Dizisi

13 Şubat 2010 Cumartesi

Tek Türkiye'nin Kaymakamı Tarık'a İzleyici Alıştı


'Tek Türkiye' Samanyolu Televizyonu'nda 19.50'de ekana geliyor. Seyircilerin ilk olarak Doktor Tarık olarak tanıdıkları Ozan Çobanoğlu, şu an dizide kaymakam rolünü oynuyor.

Üçüncü döneminde farklı bir senaryo ile izleyici karşısına çıkan 'Tek Türkiye'de taşlar yerine oturmaya başladı.


Dila Hemşire, Şivan gibi karakterlerdeki değişime alışan izleyiciyi en çok Doktor Tarık olarak diziye başlayan ancak yeni dönemde kaymakam olan Ozan Çobanoğlu şaşırttı. İlk başlarda bu değişiklik insanlara garip gelse de eskiden yolda yürürken Doktor diye bağıranlar şimdilerde 'Kaymakam' diye yolunu kesiyor. İnsanların sonradan gelen bir role inanmalarının zaman alacağını söyleyen Çobanoğlu, "Başta kaymakam olarak başlasaydım insanlar ona alışırdı. Doktorla empati kurmaları daha kolay oluyordu belki, ama kaymakama da alıştılar. Şimdi artık 'Kaymakam' diyorlar. Bunu başardık. Bir de bu standart bir kaymakam değil. Bu yönüne iyi bakmalarını istiyorum." diyor. Bu tür değişimlerden çok dizinin ne anlattığının da çok önemli olduğunu söyleyen Çobanoğlu, Tek Türkiye'nin diğer dizilerden farklı olduğunu şu cümlelerle anlatıyor: "İnsanların bildiği, gördüğü, haberlerden duyduğu Güneydoğu'yu anlatıyor. Olayların arka planlarında nelerin olduğuna, Güneydoğu sorununun neden bitmediğine dikkat çekiyor. Diziye baktığımız zaman biraz düşünmeliyiz. Görüştüğüm bazı insanlar 'saçma' diyor. Bir başkası ise hayatında bire bir yaşadığını anlatıyor ekranda olup bitenleri. Yaşamayanlara bu olaylar saçma gelir belki, ama yaşayanlar bilir."

Tek Türkiye, bana çok şey kattı

Tiyatro oyuncusu olan Ozan Çobanoğlu, dizilerin oyunculara çok şey kattığını savunuyor. Oyunculuğu sinema-tiyatro diye ayırt etmese de dizinin pratikleşme konusundaki katkısını önemsiyor. Çobanoğlu, yönetmenin söylediğini çok çabuk anlıyor ve uyguluyormuş. Bu sayede ne yönetmen ne de kendisinin üzülmüyormuş. Hatta dediğine göre yönetmen setten mutlu ayrılıyormuş. Dizi sayesinde hayallerini gerçekleştirme fırsatı bulmuş oyuncu. Mart ayında gösterime girecek olan ve senaryosunu kendi yazdığı 'Paramparça' adlı bir sinema filmi çekmiş. Konya'da çekilen ve 'Tek Türkiye ile ilgisi yok.' dediği filmde de dizinin oyuncuları rol almış.

Son tanık da öldürüldü Dila'nın işi zor

'Tek Türkiye'de tansiyon yükseliyor. Dila, serbest kalması için gereken son tanıkda öldürülünce, Avjin'den yardım beklemeye başlar. Avjin'in herkesten gizlediği büyük bir sır vardır. Bu arada Şivan, babasının peşinden hapishaneden kaçmaya teşebbüs eder. ZAMAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder